Soustředění Itálie 2012

Sezonu 2012 jsme začali od ledna fyzickou přípravou v tělocvičně v Čisovicích. Cvičili jsme 2 hodiny dvakrát týdně formou kruhových tréninků, gymnastiky, fotbalu a florbalu. Trénink na motocyklu jsme absolvovali jednou týdně v českých MX halách. Vzhledem k mrazivému počasí v ČR jsem zorganizoval týdenní motokrosový kemp pro 10 osob v oblasti Marche v Itálii. V této oblasti se nachází 15 MX tratí do 100km.

Na soustředění do Itálie jsme vyráželi 17.2., kde jsme cestou shlédli sobotní tréninky a kvalifikace tradičního Starcrossu v Mantově. Bydleli jsme v přímořském městečku Porto San Giorgio v bungalovech letního kempu, který byl vybaven mycími boxy pro motocykly, prádelnou, prostě vším co jsme k trénování potřebovali. Od neděle jsme začali trénovat na motocyklech. K dispozici jsme měli 2 tratě v Grotazzolina a Potenza Picena, které byli každý den perfektně upraveny. Na ostatních tratích bylo stále dost vody, neboť Itálie zažila největší přívaly sněhu za posledních 20 let.

První polovina soustředění byla zaměřena na objem jízdy na motocyklu ve formě rozjížděk. Každým dalším dnem jsme navyšovali dobu rozjížděk. V úterý jsme měli den volna, který jsme využili pro aktivní odpočinek ve formě ranní rozcvičky, plážového fotbalu a regenerace v sauně a páře. Druhá polovina soustřední byla zaměřena na techniku jízdy, kde jsme trénovali úseky tratě. Trénovali jsme na blátě, na ideálním povrchu i na tvrdém povrchu v závěru soustředění.

Denní program tréninkového kempu:

  • 8.00 hod budíček
  • 8.15-9.00 hod rozcvička (běh+ strečink)
  • 9.00-10.00 hod snídaně
  • 10.00 hod odjezd na trať
  • 11.00-16.00 hod trénink na motocyklu
  • 17.00-19.00 hod mytí a příprava motocyklu na další den
  • 19.00 hod večeře
  • 20.00 hod projekce tréninku (rozbor tréninku z každého dne)

V sobotu 25.2. jsme odjížděli do ČR, kde navážeme trénink na motocyklech dalšími tréninkovými kempy.

Pro příští sezonu 2013 již máme zajištěny tréninkové motokrosové kempy v regionu Marche po celý měsíc únor!