Motokrosová škola

Trénování se věnuji od roku 2008. Motokrosovou školou prošlo již mnoho jezdců z kategorií hobby, děti, B licence, A licence, ale i z různých disciplín jako silniční jezdci, cyklisti, házenkáři.

Naše hlavní trať na které trénujeme je v Sedlčanské kotlině. Některé jízdy probíhají také na Slapech. V případě zájmu je možné domluvit trénink i na jiné trati.

Radek Toman

Dne 21.04.1979  jsem se v jedné pražské porodnici vyklubal na svět. Jakmile jsem se naučil chodit, dostal jsem své 1. kolo a tím vše začalo. Otec se mnou chodil do lesa a ukazoval mi taje terénu. V sedmi letech jsem jel svůj 1. závod v bikrosu. Od 10 let jsem zkoušel jezdit na pionýru a začal snít o závodní motorce. Sen se mi splnil, když my strýc Josef koupil 1. závodní „osmdesátku“ ve 12 letech.

Otec se mnou rok trénoval, než mě pustil na první start motokrosového závodu. Psal se rok 1992.Do 15 let jsme objížděli republikové závody v kubatuře do 80ccm. V 15 letech jsem přestoupil na velkou motorku a každou sezónu dělal pokroky. S velkou motorkou přišlo i pár zranění, ale k tomuto sportu to zpravidla patří.

První úspěch bylo 3. místo v juniorském mistrovství ČR a také první evropské závody.

Další úspěch přišel v seniorském MČR třídy Open v podobě 3.místa.

V tomto roce jsem se seznámil s mým dnes již dlouholetým přítelem Mirkem Harudou, který mi nabídl účast na mezinárodní soutěži v šestidenní, která se konala v Jablonci nad Nisou..

Šestidenní jsem znal pouze z fotek a vyprávění mého otce, který jich pár jel a v Povážské Bystrici dokonce v kategorii Trophy vyhrál.

V Jablonci roku 2002 jsem na Mistrovství světa v šestidenní soutěži dojel na 16.místě v nejsilnější kubatůře. Tím začala má další kapitola závodění a z motokrosu jsem se vrhl na enduro.

Po Jablonecké ISDE jsem absolvoval další v Brazílii 2003, Polsku 2004, Slovensku 2005, Novém Zélandu 2006, Řecku 2008.

Nejlepších výsledků jsem dosáhl na Zélandské ISDE, kde jsme v klubové soutěži obsadili 3.místo a v seriálu mistrovství Evropy enduro, kde jsem s absencí jednoho závodu skončil celkově na 5.místě.

V českém mistrovství jsem v sezoně 2005 vyhrál titul ve třídě E2 v Enduru i v Cross-country.

Sezónu 2007 jsem vynechal, jelikož jsem půl roku žil se svojí přítelkyní Danielou na Novém Zélandu a půl roku v Kanadském Whistleru a tím okusil jiný než závodní život.

Nejtěžší titul mistra republiky v enduru jsem vybojoval v sezóně 2008, kde jsem po roční pauze absolovoval rozhodující poslední závod seriálu se zlomeným zápěstím.

Následovaly 2 roky léčení mého zraněného zápěstí. Pauzu jsem využil k trénování svých svěřenců.

Dosavadní největší úspěch mé kariéry však považuji narození naší dcery Karolínky, která přišla na svět v červenci roku 2010.

V sezóně 2011 budu pokračovat aktivním závodění v týmu mého kamaráda Mirka Harudy - HARUDA TEAM RAC SEDLČANY a v trénování dalších nadějích tohoto krásného motoristického sportu.

V sezóně 2010 jsem se zúčastnil všech tréninků motokrosové školy a musim říct, že ubylo zbytečných pádů a zlepšily se výsledky na závodech. Už žádné ležení po nemocnicích, poněvadž tam se toho člověk moc nenaučí...

Pavel Říha

Parádní přístup, zkušenost, profesionální jednání, kámoš, prostě ikona mládeže!

Martin Venhoda

Teprve díky profesionálnímu přístupu v Motokrosové škole jsem se naučil jak project čistě zatáčku a provést bezpečně skok.

Matěj Macháček

• Motopalič