Motokrosová škola Radka Tomana

Motokrosová škola

Trénováním se věnuji již od roku 2008. Za 26-ti letou závodní kariéru jsem získal bohaté zkušenosti z motokrosu i endura a také potřebné trenérské vzdělání. Velice rád předávám své postřehy a zkušenosti dalším generacím a nadějným jezdcům. Věnuji se dětem i dospělým, zkušeným i úplným začátečníkům

Cílem motokrosové školy je naučit technicky správným návykům při jízdě na motocyklu v terénu. Díky získané technické zdatnosti se stává tento sport bezpečnějším.

Pokud chcete svoji jízdu na motocyklu bezpečně ovládat a naučit se novým prvkům v motokrosu či enduru, kontaktujte mě a přijďte si se mnou zatrénovat.

motto: "Učený z nebe nespadl"

Radek Toman

Dne 21. 04. 1979  jsem se v jedné pražské porodnici vyklubal na svět. Jakmile jsem se naučil chodit, dostal jsem své 1. kolo a tím vše začalo. Otec se mnou chodil do lesa a ukazoval mi taje terénu. V sedmi letech jsem jel svůj 1. závod v bikrosu. Od 10 let jsem zkoušel jezdit na pionýru a začal snít o závodní motorce. Sen se mi splnil, když my strýc Josef koupil 1. závodní „osmdesátku“ ve 12 letech.

Otec se mnou rok trénoval, než mě pustil na první start motokrosového závodu. Psal se rok 1992. Do 15 let jsme objížděli republikové závody v kubatuře do 80ccm. V 15 letech jsem přestoupil na velkou motorku a každou sezónu dělal pokroky. S velkou motorkou přišlo i pár zranění, ale k tomuto sportu to zpravidla patří.

Radek Toman je reprezentant ČR v enduru a majitelem týmu motokrosovaskola.cz. Tým založil v roce 2014 s cílem podporovat českou mládež v motokrosu a enduru. Snaží se předávat zkušenosti z jeho dlouholeté závodní kariéry v motokrosu a enduru. Trénování se věnuje 14 let.

info@motokrosovaskola.cz
+420 776 880 177

Datum narození: 21. 4. 1979
Startovní číslo: 87
Přezdívka: Malý Kmitka
Oblíbené jídlo: ryby
Nejlepší výsledek:
- 1. místo na šestidenní ve Finsku klubová trofej

- 3. místo na mistrovství Evropy v enduru E3

5.místo na šestidenní Slovensko 2015- Trophy team

12 titulů mistra republiky v enduru

Úspěchy

První úspěch bylo 3. místo v juniorském mistrovství ČR a také první evropské závody. Další úspěch přišel v seniorském MČR třídy Open v podobě 3.místa. V tomto roce jsem se seznámil s mým dnes již dlouholetým přítelem Mirkem Harudou, který mi nabídl účast na mezinárodní soutěži v šestidenní, která se konala v Jablonci nad Nisou. Šestidenní jsem znal pouze z fotek a vyprávění mého otce, který jich pár jel a v Povážské Bystrici dokonce v kategorii Trophy vyhrál. V Jablonci roku 2002 jsem na Mistrovství světa v šestidenní soutěži dojel na 16.místě v nejsilnější kubatůře. Tím začala má další kapitola závodění a z motokrosu jsem se vrhl na enduro.

Po Jablonecké ISDE jsem absolvoval další v Brazílii 2003, Polsku 2004, Slovensku 2005, Novém Zélandu 2006, Řecku 2008, Finsku 2011, Německu 2012, Slovensku 2015. Nejlepších výsledků jsem dosáhl na Finské ISDE, kde jsme v klubové soutěži obsadili 1.místo a v seriálu mistrovství Evropy enduro, kde jsem ve 2 sezónách obsadil celkově na 3.místa.

V českém mistrovství jsem v sezoně 2005 vyhrál titul ve třídě E2 v Enduru i v Cross-country. Sezónu 2007 jsem vynechal, jelikož jsem půl roku žil se svojí přítelkyní Danielou na Novém Zélandu a půl roku v Kanadském Whistleru a tím okusil jiný než závodní život.

Nejtěžší titul mistra republiky v enduru jsem vybojoval v sezóně 2008, kde jsem po roční pauze absolovoval rozhodující poslední závod seriálu se zlomeným zápěstím. Následovaly 2 roky léčení mého zraněného zápěstí. Pauzu jsem využil k trénování svých svěřenců.

Následovalo aktivní závodění v enduru do roku 2017, kde jsem získal několik dalších mistrovských titulů vždy za tým Haruda RAC Sedlčany.

Nyní se naplno věnuji několikáté generaci mladých nadějí motokrosového a endurového sportu.

Stále aktivně jezdím na motocyklu a také se účastním  jen srdcem vybraných závodů.

Představení týmu

Týmoví jezdci se účastní závodů mistrovství Evropy a ČR v motokrosu a v enduru.

Lukáš Hedrlín

Datum narození: 26. 11. 2006
Startovní číslo: 51 (MX), 398 (Endurosprint)
Přezdívka: Pičus